درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 8 تير 13964 شوال 1438Thursday 29 June 2017
  • مسئله فلسطین و قدس نماد حمایت از همه مستضعفین جهان است
  • بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثارگران به مناسبت روز جهانی قدس
  • امروز مقاومت اسلامی در بهترین شرایط خود قرار دارد
  • بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت سالروز روز جهانی قدس
  • بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت حوادث تروریستی افغانستان
آیت الله اراکی اعدام جوانان بحرینی را محکوم کرد
1395/10/27149

آیت الله اراکی اعدام جوانان بحرینی را محکوم کرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای، اعدام سه جوان بحرینی به دست رژیم آل خلیفه را محکوم کرد.

 به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در بیانیه خود، ضمن محکومیت اعدام سه جوان بحرینی خاطرنشان کرد: جنایت بزرگی که حاکمان بحرین مرتکب شده و سه تن از پاک ترین جوانان بحرین که مصداق آیه شریفه "رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه" بودند را به قتل رساندند، در آینده ای نزدیک موجب سقوط نظام ظالم و دیکتاتور حاکم بر ملت بحرین خواهد شد همانگونه که خداوند متعال وعده داده است: "فَأَوْحَی إِلَیهِمْ رَبهُمْ لَنهْلِکَنَّ الظلِمِینَ وَ لَنُسکنَنَّکُمُ الاَرْض مِن بَعْدِهِمْ" (خداوند به آنان وحی کرد که ما حتما ستمگران را هلاک خواهیم کرد و قطعا شما را پس از ايشان در آن سرزمين سكونت‏ خواهيم داد).

  در ادامه این بیانیه آمده است: من شهادت این جوانان را به خانواده های آنان، علمای بحرین و به ویژه علامه بزرگوار، شیخ عیسی قاسم و ملت مظلوم این کشور تسلیت عرض می کنم و از خداوند سبحان می خواهم که این قهرمانان را با شهدای صدر اسلام، خاندان پیامبر (ص) و صحابه گرانقدر ایشان محشور فرماید و به خانواده های این شهیدان صبر و آرامش عنایت نماید. همچنین از خداوند متعال خواهانم که این ظلم و استبداد و زیرپا گذاشتن حقوق و کرامت ملت بحرین، از میان برداشته شود.   آیت الله اراکی در پایان تأکید کرده است: خداوند متعال قطعاً یار و یاور انصار و یاران مؤمن خود خواهد بود. سلام بر ملت مظلوم بحرین و قهرمانان مجاهد و صبور این کشور و رحمت و برکات خداوند بر ایشان باد.