درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 31 مرداد 139629 ذی‌القعده 1438Tuesday 22 August 2017
  • اجلاس بین المللی دیپلماسی وحدت در تهران برگزار می شود
  • آیت الله اراکی: جریان انقلاب اسلامی معادلات حاکم بر جهان را تغییر داد/امروز گفتمان وحدت گرا در...
  • آیت الله اراکی انتصاب آیت الله هاشمی شاهرودی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت
  • اخوت و برادری ملاک اطاعت از رسول الله(ص) است/آمریکا رکن اصلی جبهه اعداء الله است
  • آیت الله اراکی در مراسم سالروز حماسه 26 مرداد سال 58 پاوه: هرکس میان مسلمانان تفرقه ایجاد کند...
آیت الله اراکی اعدام جوانان بحرینی را محکوم کرد
1395/10/27205

آیت الله اراکی اعدام جوانان بحرینی را محکوم کرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای، اعدام سه جوان بحرینی به دست رژیم آل خلیفه را محکوم کرد.

 به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در بیانیه خود، ضمن محکومیت اعدام سه جوان بحرینی خاطرنشان کرد: جنایت بزرگی که حاکمان بحرین مرتکب شده و سه تن از پاک ترین جوانان بحرین که مصداق آیه شریفه "رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه" بودند را به قتل رساندند، در آینده ای نزدیک موجب سقوط نظام ظالم و دیکتاتور حاکم بر ملت بحرین خواهد شد همانگونه که خداوند متعال وعده داده است: "فَأَوْحَی إِلَیهِمْ رَبهُمْ لَنهْلِکَنَّ الظلِمِینَ وَ لَنُسکنَنَّکُمُ الاَرْض مِن بَعْدِهِمْ" (خداوند به آنان وحی کرد که ما حتما ستمگران را هلاک خواهیم کرد و قطعا شما را پس از ايشان در آن سرزمين سكونت‏ خواهيم داد).

  در ادامه این بیانیه آمده است: من شهادت این جوانان را به خانواده های آنان، علمای بحرین و به ویژه علامه بزرگوار، شیخ عیسی قاسم و ملت مظلوم این کشور تسلیت عرض می کنم و از خداوند سبحان می خواهم که این قهرمانان را با شهدای صدر اسلام، خاندان پیامبر (ص) و صحابه گرانقدر ایشان محشور فرماید و به خانواده های این شهیدان صبر و آرامش عنایت نماید. همچنین از خداوند متعال خواهانم که این ظلم و استبداد و زیرپا گذاشتن حقوق و کرامت ملت بحرین، از میان برداشته شود.   آیت الله اراکی در پایان تأکید کرده است: خداوند متعال قطعاً یار و یاور انصار و یاران مؤمن خود خواهد بود. سلام بر ملت مظلوم بحرین و قهرمانان مجاهد و صبور این کشور و رحمت و برکات خداوند بر ایشان باد.