درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 27 آذر 139629 ربیع‌الاول 1439Monday 18 December 2017
  • پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی ارتحال پدر شهید مغنیه
  • آیت الله اراکی: اگر کشورهای اسلامی متحد شوند می توانند قدرت بلامنازع در دنیا باشند
  • آیت‌الله اراکی: روحیه جامعه آمریکایی دچار آسیب‌ شده است
  • تقدیر آیت الله مکارم شیرازی از دبیرکل مجمع جهانی تقریب و دست‌اندرکاران کنفرانس وحدت
  • آیت الله اراکی در برنامه دست خط: تلاش هایی که از سوی دشمن برای ایجاد جنگ در منطقه صورت گرفته در...
آیت الله اراکی: اگر کشورهای اسلامی متحد شوند می توانند قدرت بلامنازع در دنیا باشند
هیات معتمدین استان سیستان و بلوچستان شامگاه پنج شنبه ضمن حضور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی قم با آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار کردند.
آیت‌الله اراکی: روحیه جامعه آمریکایی دچار آسیب‌ شده است
دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینکه رسیدن شخصیتی همانند ترامپ به جایگاه ریاست جمهوری نشان از آسیب‌دیدگی روحیه جامعه آمریکایی است، گفت: این شخصیت فسادهای مختلف مالی و جنسی اما با این وجود همچنان در جایگاه ریاست جمهوری است.
تقدیر آیت الله مکارم شیرازی از دبیرکل مجمع جهانی تقریب و دست‌اندرکاران کنفرانس وحدت
مرجع عالیقدر آیت الله مکارم شیرازی در پیامی از زحمات آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع تقریب و همه دست‌اندرکاران برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی تقدیر و تشکر کرد.
آیت الله اراکی در برنامه دست خط: تلاش هایی که از سوی دشمن برای ایجاد جنگ در منطقه صورت گرفته در تاریخ بی سابقه بوده/سازمان‌ جاسوسی انگلیس به جریان تشیع انگلیسی ماموریت داده‌ است
 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه سازمان‌های جاسوسی انگلیس و کویت به جریان «تشیع انگلیسی» پول هنگفت و ماموریت داده‌اند، گفت: رگه‌هایی از جریان نفوذ، در حوزه‌های قم و نجف فعال است.
آیت الله اراکی در دیدار جمعی از علمای آفریقا عنوان کرد؛ نقش علما در وحدت جهان اسلام/ تفاوت افکار وجود دارد ولی باید بر مشترکات تأکید شود
دبیرکل مجمع جهانی تقریب بر وحدت عملی تأکید کرد و یادآور شد: در ایجاد وحدت عملی علما نقش اساسی دارند. علمای جهان اسلام می توانند با یک دیگر ارتباط داشته و وحدت را در عمل نشان دهند. علمای جهان اسلام باید اجتماع واحدی داشته باشند.
آیت‌الله اراکی پیش از خطبه های نماز جمعه قم: وحدت جهان اسلام یک شعار نیست/تفرقه سبب جنگ و محرومیت می‌شود
دبیرکل مجمع جهانی تقریب با تاکید بر اینکه وحدت جهان اسلام یک شعار نیست، گفت: تا کنون برای رسیدن به این هدف برنامه‌های مختلف دنبال و نتایج بسیاری حاصل شده است اما تا رسیدن به قله همچنان فاصله داریم و برای کوتاه کردن این فاصله از ظرفیت کشورهای اسلامی استفاده می‌کنیم.
در دیدار آیت الله اراکی با دبیرکل جنبش توحید اسلامی لبنان مطرح شد؛ تکفیر، تهدیدی برای تمامی مذاهب اسلامی
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این که مسلمانان باید وظایف خود را در قبال ایجاد وحدت بشناسند، خاطرنشان کرد: وحدت تنها راه نجات امت اسلامی از مشکلات است به همین دلیل باید برکات این کار توسط علما برای مردم تبیین و تشریح شود.
آیت‌الله اراکی با رهبر جمعیت اسلامی پاکستان دیدار کرد/لزوم تشکیل اتحادیه دولت‌های اسلامی در منطقه
آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ظهر امروز با لیاقت بلوچ رهبر جماعت اسلامی پاکستان دیدار و در مورد لزوم تعاملات گسترده‌تر میان ایران و پاکستان گفت‌و گو کرد.
آیت الله اراکی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو: تمدن نوین اسلامی بدون وحدت محقق نمی شود/ اکنون کشورهای اسلامی در دوره جدیدی قرار گرفته‌اند
 دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: شکست تروریسم و داعش تنها شکست تکفیری‌ها نبوده بلکه آغاز گسترش تمدن نوین اسلامی در جهان است و این تمدن نیز بدون وحدت میان مسلمانان به وقوع نمی پیوندد.
با حضور اعضای داخلی و خارجی؛ یکصدونود هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب برگزار شد
یکصدونود هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب به ریاست آیت الله تسخیری و با حضور اعضای داخلی و خارجی این شورا عصر روز دوشنبه در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد.