درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 31 مرداد 139629 ذی‌القعده 1438Tuesday 22 August 2017
  • اجلاس بین المللی دیپلماسی وحدت در تهران برگزار می شود
  • آیت الله اراکی: جریان انقلاب اسلامی معادلات حاکم بر جهان را تغییر داد/امروز گفتمان وحدت گرا در...
  • آیت الله اراکی انتصاب آیت الله هاشمی شاهرودی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت
  • اخوت و برادری ملاک اطاعت از رسول الله(ص) است/آمریکا رکن اصلی جبهه اعداء الله است
  • آیت الله اراکی در مراسم سالروز حماسه 26 مرداد سال 58 پاوه: هرکس میان مسلمانان تفرقه ایجاد کند...
دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب و رئیس اداره مسلمانان قفقاز/ آیت الله اراکی: برای مقابله با تروریسم نخبگان جهان اسلام هم اندیشی کنند
1396/05/15112

دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب و رئیس اداره مسلمانان قفقاز/ آیت الله اراکی: برای مقابله با تروریسم نخبگان جهان اسلام هم اندیشی کنند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: در شرایط کنونی که جنگ و تروریسم منطقه را فرا گرفته حفظ وحدت و انسجام اسلامی از ضروریات است.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، شیخ الاسلام "الله شکور پاشازاده" رئیس اداره مسلمانان قفقاز و مفتی جمهوری آذربایجان که به تهران سفر کرده است شب گذشته با آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب دیدار و گفت و گو کرد.

 

در این دیدار دو طرف پیرامون مسائل مهم جهان اسلام از جمله مبارزه با تروریسم و تکفیر و همچنین تقویت وحدت و انسجام اسلامی بحث و تبادل نظر کردند.

 

آیت الله اراکی در این دیدار با بیان اینکه جنگ نظامی برعلیه تروریسم و تکفیر کفایت نمی کند، اظهار داشت: ضروری است که در این رابطه نخبگان با هم بنشینند و برای این مسئله هم اندیشی کنند و نشست مشترک میان علمای ایران و جمهوری آذربایجان نیز در همین راستا برگزار می شود.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: در شرایط کنونی که جنگ و تروریسم منطقه را فرا گرفته حفظ وحدت و انسجام اسلامی از ضروریات است.

 

شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده نیز در این دیدار ضمن درخواست درخواست برای افزایش همکاری های دینی دراز مدت میان دو کشور، اظهار داشت: این گونه گردهمایی که در بخش ها  و حوزه های کاری مختلف نشان دهنده آن است که همکاری ها میان دو کشور به نحو احسن در حال گسترش است.

 

مفتی جمهوری آذربایجان تأکید کرد: موفقیت جمهوری اسلامی ایران همواره موجب مسرت و خوشحالی مردم جمهوری آذربایجان می شود.

 

وی اظهار داشت: ما در ایامی به ایران سفر کردیم که ایام ولادت امام رضا (ع) است و این باعث خوشحالی مضاعف ما شده است.

 

لازم به ذکر است، نشست مشترک تهران و باکو روز یکشنبه در تهران برگزار می شود.

 

0 نظر