درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 7 ارديبهشت 139711 شعبان 1439Friday 27 April 2018
  • دعوت رسمی رئیس جمهور قزاقستان از آیت الله اراکی برای حضور در ششمین کنگره ادیان جهانی
  • آیت الله اراکی در سلسله نشست های رویش فرهنگ در مشهد : جنگ نرم به مراتب خطرناک تر از جنگ سخت است/...
  • بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی جنایت امریکا در سوریه
  • بشار اسد در دیدار با آیت الله اراکی و هیئت همراه: نقش سازنده ی عالمان دینی مانند سایه‌ای بر سر...
  • آیت الله اراکی: علما نقش مهمی در حفظ روحیه و اندیشه مقاومت در میان مسلمانان دارند
امروز مشکل جامعه بشر این است که در دام طاغوت افتاده است
1396/05/20808

امروز مشکل جامعه بشر این است که در دام طاغوت افتاده است

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: مهمترین مشکل جامعه بشر امروزی خروج از فرمان الهی و پیوستن به فرمان طاغوت است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب صبح روز جمعه در جمع اعضای شورای اداری، فرهنگیان و جمعی از خانواده های شهدای شهرستان خمین با بیان اینکه مهمترین مشکل جامعه بشر خروج از فرمان الهی و پیوستن به فرمان طاغوت است، اظهار داشت: امروز مشکل جامعه بشر این است که در دام طاغوت افتاده است.

 

وی افزود: بزرگترین خطری که جامعه بشر را تهدید می کند سلطه ای است که ابرقدرت ها به ویژه آمریکای جنایتکار بر همه مقدرات بشر پیدا کرده است.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: امروز فرهنگ، اقتصاد و سیاست بشری در سلطه آمریکاست و هر جنگی در دنیا اتفاق می افتد برای تحکیم سلطه آمریکا بر جهان است.

 

آیت الله اراکی با بیان اینکه ابرقدرت ها و در رأس آنها آمریکا تلاش می کنند همه جهان را در سلطه خود قرار دهند و این خطرناک ترین مسئله در جهان است، اظهار داشت: اولین کسی که متوجه این خطر بزرگ شد امام راحل بود و با شهامت و شجاعت در برابر این خطر بزرگ قیام و یک تحول بزرگی را در سراسر جهان ایجاد کرد.

 

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اندیشه های امام خمینی(ره) افزود: علیرغم بسیجی که نظام سلطه علیه امام و اندیشه های امام راحل راه انداختند اما می بینیم که گوش های شنوای زیادی برای شنیدن اندیشه امام وجود دارند و ما هر جا توانسته ایم حضور پیدا کنیم و حرف خود را بزنیم جامعه عمومی جهانی همراه شدند.

 

آیت الله اراکی در ادامه پیشنهاد راه اندازی موزه تاریخ انقلاب در شهر خمین را مطرح کرد و گفت: خمین به نوعی پایتخت تاریخ انقلاب است لذا بهتر است موزه تاریخ انقلاب در شهر خمین راه اندازی شود.

 

 

 

 

 

 

 

0 نظر