درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 5 خرداد 139711 رمضان 1439Saturday 26 May 2018
  • سومین جلسه درس خارج فقه تقریب آیت الله اراکی برگزار شد
  • بیانیه دبیرکل مجمع تقریب به مناسبت ماه مبارک رمضان
  • دومین جلسه درس خارج فقه تقریب آیت الله اراکی در قم برگزار شد
  • اولین جلسه درس خارج فقه تقریب آیت الله اراکی برگزار شد
  • بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب به مناسبت یوم النکبه
بازدید دبیرکل مجمع جهانی از نمایشگاه جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین(ع)
1396/11/25655

بازدید دبیرکل مجمع جهانی از نمایشگاه جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین(ع)

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب عصر روز سه شنبه از نمایشگاه "جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین(ع) بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب از آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشکده‌های دانشگاه جامع امام حسین (ع) در زمینه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی، قدرت سخت و نرم، عمق‌بخشی داخلی و خارجی و علوم انسانی که به نمایش گذاشته شده بود، بازدید به عمل آورد.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پایان این بازدید در گفتگویی اظهار داشت: این نمایشگاه بسیار جامع و مفید و نشان دهنده آینده بسیار خوب و بلند برای کل جامعه ما است.

 

آیت الله اراکی پیرامون نقش دانشگاه در اثر بخشی در زمینه ایجاد تمدن نوین اسلامی گفت: ابتدا باید تمدن نوین اسلامی را از منابع آن استخراج  و تمدن را تعریف کنیم تا پرسش های تمدنی را آماده سازیم و بعد برای پاسخگویی به این پرسش ها به منابع دینی مان مراجعه کنیم و پاسخی تهیه کنیم که ساختاری باشد و پراکنده نباشد.

 

وی افزود: اگر ما بخواهیم جامعه را به سمت بالاتری حرکت دهیم باید نسخه ای که برای آن جامعه می پیچیم نسخه ای جامع، فراگیر و بهم پیوسته باشد. همچنین دارای ساختاری باشد که روح ، شکل و قالب آن ساختار و هم چنین جهت گیری آن کاملا برخواسته از دین اسلام، وحی الهی و تعالیم دینی باشد.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پایان ابراز امیدواری کرد دانشگاه امام حسین (ع) بستری برای پرورش اندیشه تمدن اسلامی باشد.

  

 

 

0 نظر