درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 28 خرداد 13974 شوال 1439Monday 18 June 2018
  • ​آیت الله اراکی در نشست حقوق بشر آمریکایی: حوزه علمیه در تولید علم در همه عرصه ها خوب عمل کرده است
  • ​دیدار رئیس شورای مفتیان استان الانبار با آیت الله اراکی
  • آیت الله اراکی: چیزی به عنوان اسرائیل وجود ندارد/ مسئله فلسطین مسئله قرن است
  • بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس
  • سومین جلسه درس خارج فقه تقریب آیت الله اراکی برگزار شد
سالروز تاسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
1394/07/191275

سالروز تاسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بیانیه به مناسبت بیست و پنجمین  سالروز تاسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

( إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُونِ )

«بي‌ترديد اين امت شما امت واحده است و من پروردگار شما هستم، پس مرا پرستش كنيد»

ستايش و سپاس خداوندي را كه بر بندگان مسلِم خويش منت گذارد و عبوديت را حبل المتين وحدت نهاد؛ هم او  كه از ميان ايشان رسول خويش را نگين شريعت گمارد و مودت اهل بيت او را طلايه‌داران اين طريقت. 

نهادينه شدن آموزه امت اسلامي، حركت فراگير جهان اسلام به سوي امت واحده و تشكيل تمدن بزرگ الهي، به عنوان برجسته ترين آرمان انقلاب اسلامی، موجب رويش نهالی مبارك در زمين انقلاب اسلامی شد كه امروزه پس از گذشت بيست و پنج سال به لطف الهی و درايت مقام معظم رهبری به شجره طيبه تقريب بدل شده است.

اكنون پس از گذشت ربع قرن از فعاليتهاي خستگی ناپذير و مجاهدانه متفكرين جهان اسلام در سنگر تقريب و عليرغم تمامی توفيقات حاصله،مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی بنا به فرمايش بزرگ منادی وحدت جهان اسلام در عصر حاضر، مقام معظم رهبري حفظه الله همچنان بر اين باور است كه وحدت در درجه اول اولويت مسائل دنياي اسلام قرار دارد و بر آن است كه با تلاشي مضاعف در جهت زدودن اختلافات قومي و مذهبي از چهره جهان اسلام و يكپارچه سازیملت‌ها و دولت‌هاي اسلامي در جبهه مبارزه با استكبار و ارتجاع، گام بردارد و در اين مسير دست همكاري تمامي دلسوزان و مجاهدان جهان اسلام را به گرمی میفشارد.

در پايان، ضمن گراميداشت مجدد بيست و پنجمين سالروز تاسيس مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی و آرزوی توفيق براي همه فعالان عرصه جهان اسلام، سرافرازی و سربلندی امت اسلام را در سايه اخوت و همدلی تمامی مسلمين از درگاه الهی مسألت داريم.

 

والسلام علي من اتبع الهدی

مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی

---------------------------------------------------------------------

منبع: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی