درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 31 مرداد 139629 ذی‌القعده 1438Tuesday 22 August 2017
  • اجلاس بین المللی دیپلماسی وحدت در تهران برگزار می شود
  • آیت الله اراکی: جریان انقلاب اسلامی معادلات حاکم بر جهان را تغییر داد/امروز گفتمان وحدت گرا در...
  • آیت الله اراکی انتصاب آیت الله هاشمی شاهرودی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت
  • اخوت و برادری ملاک اطاعت از رسول الله(ص) است/آمریکا رکن اصلی جبهه اعداء الله است
  • آیت الله اراکی در مراسم سالروز حماسه 26 مرداد سال 58 پاوه: هرکس میان مسلمانان تفرقه ایجاد کند...
بيانيه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درپی تحولات بحرین
1396/03/02379

بيانيه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درپی تحولات بحرین

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم بحرین، اقدامات شرم آور و جنایتکارانه آل خلیفه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

(وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنسَاهُمْ أَنفُسَهُمْ أُوْلَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ) (الحشر/19)

و چون كسانى مباشيد كه خدا را فراموش كردند و او نيز آنان را دچار خودفراموشى كرد آنان همان نافرمانانند

 

در ششمین سالگرد قیام مردم مسلمان بحرین، و همزمان با دیدار ترامپ افراطی از عربستان سعودی به دعوت آل سعود و دیدار وی با حاکمان كشورهاي حاشيه خلیج فارس و رهبران برخی از کشورهای عربی و اسلامی، دادگاه جنایی چهارم حاکم بحرین حکم ناعادلانه دستگیری عالم مجاهد آیت الله شیخ عیسی قاسم و دیگر رهبران جنبش مردمی و مصادره اموال آنان را در راستاي تصمیمات اجلاس سران عرب با حضور رئيس جمهور امريكا صادر نمود، که بي شک نقض فاحش حقوق بشر و همه هنجارها و کنوانسیون های بین المللی، و منعکس کننده اراده سیاسی صهيونيستي-آمریکایی با هدف سرسپردگی ملت مظلوم بحرین و به زانو درآوردن آن در مقابل گروه مرتجع فاسد و ناامیدی آنان در مطالبه مشروع حقوق خود و دفاع از ارزش های مذهبی است.

اما حاکمان گماشته بحرین تنها به صدور احكام ناعادلانه لغو تابعيت و حصر خانگی و تحت فشار قرار دادن علما و رهبران جنبش های مردمی و در رأس آنان آیت الله شیخ عیسی قاسم اكتفا نكرده، بلکه گستاخانه تا بدانجا پیش رفتند که امروز به نیروهای فاشیستی خود دستور حمله به محل اقامت اين شیخ مجاهد را صادر كردند و با بمب های اشک آور و گلوله به منزل ایشان حمله كردند که منجر به مصدومیت ناشی از خفگی ایشان و مرگ و جراحت ده ها تن از مردم بی گناه حاضر در منزل اين شبخ مجاهد شد.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بدینوسیله این اقدامات شرم آور و اعمال شنیع و جنایتکارانه را به شدت محکوم کرده، و همبستگی کامل خود را با مردم مظلوم بحرین اعلام مي نمايد و مسئولیت کامل زندگی عالم مجاهد آیت الله شیخ عیسی قاسم و همراهان غیر مسلح بی گناه وي را بر عهده حاكم بحرين مي داند و فرزندان غیور بحرین را به استقامت، مقاومت و اعتراض خیاباني تا لغو اين احكام  ناعادلانه ورفع حصر خانگی رهبران مذهبی و جنبش مردمی و آزادی بازداشت شدگان بی گناه فرامي خواند. مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین از تمام علمای اسلام در سراسر کشورهای اسلامی، سازمان های بین المللی و حقوق بشري و مردم با وجدان مي خواهد در مجازات مجرمان گماشته و کسانی که پشت سر آنها ایستاده اند خود را مسئول دانسته و به دفاع از حق و ياري مظلومان بپاخیزند.

(وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ) (الشعراء/227)

به زودی آنان که ستم کردند خواهند دانست به چه بازگشت گاهی باز خواهند گشت.