درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 30 تير 13978 ذی‌القعده 1439Saturday 21 July 2018
  • سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی برگزار می شود
  • ​آیت الله اراکی در نشست حقوق بشر آمریکایی: حوزه علمیه در تولید علم در همه عرصه ها خوب عمل کرده است
  • ​دیدار رئیس شورای مفتیان استان الانبار با آیت الله اراکی
  • آیت الله اراکی: چیزی به عنوان اسرائیل وجود ندارد/ مسئله فلسطین مسئله قرن است
  • بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس
بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثارگران به مناسبت روز جهانی قدس
1396/03/311555

بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثارگران به مناسبت روز جهانی قدس

 اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثارگران با انتشار بیانیه ای از اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت به عمل آورد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

روز قدس، روز اسلام است. امام خمینی(ره)

 

فلسطین یک سرزمین اسلامی است که رنج یک قرن اشغال توسط کفار را بر شانه می کشد و فریاد "یا للمسلمین" ملت فلسطین به رساترین وجه بلند است و لبیک گویان این فریاد چشم در راهند. روز قدس، لبیکی بلند به این نصرت طلبی ملت فلسطین است. روز قدس، یادآور تکلیفی ملل مسلمان نسبت به فلسطین است که فرمود: " وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرينَ عَلَي الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً ". روز قدس، روز استجابت دستور خداست و رسول که فرمان داد: " يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ ".

... ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) و همه شهدای راه آزادی فلسطین و دعوت از همه اقشار جامعه برای هرچه باشکوه تر برگزاری مراسم روز جهانی قدس، اعلام می دارد :

-ضرورت وحدت امت اسلامی برای آزاد سازی فلسطین و قدس شریف؛ با توجه به متغیرات جدید منطقه ای و بین المللی، بیش از گذشته است. زیرا علاوه بر اینکه فلسطین هنوز در اشغال صهیونیست ها قرار دارد؛ بسیاری از نظام های عربی از سوی صهیونیست ها تسخیر شده اند به گونه ای که از نگاه آنها اسرائیل دیگر دشمن محسوب نمی شود بلکه در جهت خدمت به اسرائیل، کشورها و جریان های مقاومت اسلامی را که دشمن اسرائیل هستند را به عنوان دشمن معرفی می کنند. اقدامی خطرناک که موجب تعریف و نهادینه کردن واگرایی در جهان اسلام خواهد شد.

-درعصر کنونی برای عقب نگه داشتن جهان اسلام از فرآیندهای توسعه، از طریق ناامنی، جنگ، ویرانی و غارت ثروت های عظیم خدادادی آن  توسط دشمنان اسلام مانند قرارداد 500میلیاردی اخیر دولت وهابی عربستان، که در سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض منعقد شد در دستور قدرت های مسلط بر جهان است. و این نشان می دهد که توسعه سیاسی و استقلال از هرگونه وابستگی و مقاومت مقدمه تحول و وحدت در جهان اسلام است.

-دخالت رژیم صهیونیستی در فرآیند نامنی منطقه و حمایت از تروریست های تکفیری و مسخرشدن رژیم های عربی از سوی صهیونیست ها تاکیدی بر حقانیت نگاه حضرت امام خمینی(ره) به اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی است که باید از بین برود. با توجه به اینکه این غده درحال سرایت در کشورهای منطقه است، اراده امت اسلام در تقابل با این رژیم توطئه گر باید انسجام بیشتری پیدا کند.

ایثارگران جهان، هم صدا با همه مسلمانان در سرتاسر جهان ضمن تجدید میثاق با آرمان فلسطین، در راه پیمائی روز جهانی قدس شرکت نموده و آزادی مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین را از یوغ صهیونیسم جهانی فریاد می کند.

 

اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثارگران