درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 2 اسفند 13965 جمادی‌الثانی 1439Wednesday 21 February 2018
  • آیت‌الله اراکی: بی‌توجهی نسبت به آموزه‌های فقهی ازعلل پدیدآورنده مشکلات کشوراست/ملاک شکل‌گیری...
  • یکصدونودوهشتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب برگزار شد
  • بازدید دبیرکل مجمع جهانی از نمایشگاه جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین(ع)
  • آیت الله اراکی در مسجد شمس اراک: الان بزرگترین خطری که جامعه بشر را تهدید می کند خطر آمریکا است/...
  • آیت الله اراکی: هر ملتی که بخواهد با دشمن به دنبال نقطه مشترک باشد حقیقتا شکست می خورد/ قوه قضائیه...
بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون کشتی قرآنی مطلا
1396/11/01275

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون کشتی قرآنی مطلا

 مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون کشتی مطلا بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، متن بیانیه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در خصوص انتشار تصویر دبیر کل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله اراکی در کنار رئیس جمهور در حال بازدید از کشتی طلاکاری شده که برخی رسانه‌ها آن را به اشتباه رونمایی نامیدند و سبب ابهاماتی دراذهان عمومی جامعه شد، ضروری است چند نکته را به اطلاع عموم برسانیم:

 

1. هنرمند خوش ذوق "آقای سید علی اصغر موسویان" درخواست بازدید رییس جمهور از این اثر فاخر خود را داشتند که با پیگیری های ایشان، توسط دفتر ریاست جمهوری پیشنهاد داده شد در زمان حضور رئیس جمهور در پاویون سالن اجلاس سران در زمان برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران از این اثر بازدید شود. این اثر با تایید تیم حفاظت نهاد ریاست جمهوری به داخل سالن اجلاس سران انتقال داده شد تا در مسیر ورودی رییس جمهور به مراسم کنفرانس وحدت واقع در سالن اجلاس سران، این اثر به مشاهده رئیس جمهور محترم برسد.

طبعا آیت الله اراکی به عنوان دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مسئول برگزاری کنفرانس وحدت به استقبال ریاست محترم جمهوری رفته و در مسیر کنار رییس جمهور از این اثر قرآنی بازدید کردند. برنامه بازدید از "کشتی قرآنی" بدون اطلاع قبلی شخص آیت الله اراکی بوده و با برنامه ریزی دفتر ریاست جمهوری صورت گرفته است.

 

2. شایان ذکر است که تجلیل از این آثار بنابر آیات و روایات صحیحه، مصداق تعظیم شعائر می‌باشد و سیره‌ی قاطبه‌ی عمای سلف و متاخر موید این مطلب است.

 

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی