نبذة عن المجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الإسلامية

المجمع العالمي للتقريب بين المذاهب الإسلامية مؤسسة إسلامية، علمية، ثقافية، عالمية و غير ربحية. تأسس المجمع عام 1990 م بصفة دائمة وذلك بأمر من ولي أمر المسلمين سماحة آية الله الخامنئي. يتمتع هذا المجمع بشخصية اعتبارية مستقلة ومقره الرئيسي  في طهران ولكن بإمكانه أن يفتح له فروعا أو مكاتب في مناطق مهمة من إيران أو بقية دول العالم إذا اقتضت الحاجة.

پنجشنبه 25 مرداد 13974 ذی‌الحجه 1439Thursday 16 August 2018
  • حدیث التقریب محاولة أخرى لتمزيق المسلمين باسم الطائفية والعنصرية
  • بیانیه محکومیت حمله تروریستی  به مسجد امام زمان(عج) در ولایت «پکتیا» در افغانستان
  • حدیث تقریب : واقعیت نابودی اسرائیل ریشه در ضمیر خود آنها دارد/پایان پروژه صهیونیزم نزدیک است
  • برگزاری نشست گروه اندیشه ورز در راستای تعالی تقریب مذاهب اسلامی
  • سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی برگزار می شود
بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی جنایت امریکا در سوریه
2018/04/15551

بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی جنایت امریکا در سوریه

در پی بمباران وحشیانه کشور سوریه توسط آمریکای جنایتکار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه‌ای این حرکت مذبوحانه را محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، متن بیانیه‌ی آیت الله اراکی به شرح زیر می‌باشد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

و سیعلم الذین ظلموا ایّ مُنقلب ینقلبون

پس از هیاهوی رسانه‌ای و تبلیغات وسیع دولت جنایت‌کار آمریکا مبنی بر قریب الوقوع بودن حمله موشکی به سرزمین مقاوم سوریه، برای ایجاد رعب در دل مسلمین و حامیان جبهه مقاومت، سحرگاه امروز این شیطان بزرگ دست به جنایت تازه‌ای زد و با بمباران مواضعی از خاک کشور سوریه خوی وحشی‌گری خود را یک بار دیگر به جامعه ‌بین‌الملل و کسانی که خواب دوستی با آمریکا را ‌می‌بینند نشان داد.

 

جنایت امروز آمریکای مستکبر با همراهی دولت‌های خبیث انگلیس و فرانسه به خوبی نشان داد که مجامع بین‌المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل هیچ قدرت و نظارتی بر اوضاع جاری ندارد و تنها بازیچه‌ای در دست آمریکا و صهیونیست‌هاست.

 

تجربه نشان‌دهنده آن است که هرگاه جبهه مقاومت به پیروزی‌های خیره‌کننده‌ی الهی دست می‌یابد، جبهه استکبار برای تشویش اذهان عمومی و  کمک به مزدوران تروریستش دست به اقدامات کورکورانه می‌زند‌، لکن باید دانست آمریکا از گذشته خود بسیار حقیر‌تر و ضعیف‌تر گشته و دورانی که با یک حمله سرنوشت‌ها را تغییر می‌داد گذشته است.

 

این‌ رفتار‌ها تنها جهت اقناع سران متحجر منطقه صورت می‌گیرد تا بتوانند حمایت‌های مالی دولتمردان بی‌عقل برخی کشور‌های منطقه را همواره با خود داشته باشند‌.

 

بحمدالله امروز جبهه مقاومت با نصرت خداوند متعال از همیشه قدرتمند‌تر است و توازن قدرت بکلی تغییر کرده و دور نخواهد بود إن‌شاءالله که جوانان شجاع جبهه مقاومت به یاری خدا دشمنان کینه‌توز اسلام و مسلمین را به زانو درآورده و بلاد اسلامی را از زیر یوغ استکبار برهانند.

 

و العاقبة للمتقین

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی