درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 13974 ذی‌الحجه 1439Thursday 16 August 2018
  • جلسه شورای راهبردی جهانی سادات به همت معاونت اجتماعی مجمع جهانی تقریب برگزار شد
  • فراخوان مقاله سي ودومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي
  • نشست هم اندیشی آیت الله اراکی با  اعضای فراکسیون وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی مجلس شورای اسلامی
  • مصاحبه با آقای دکتر موسوی جرف مدیر کل امور مجلس  مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
  • بیانیه محکومیت حمله تروریستی  به مسجد امام زمان(عج) در ولایت «پکتیا» در افغانستان
آیت الله اراکی: در صحرای کربلا، عشق الهی به نمایشگاه گذاشته شد
1396/07/161240

آیت الله اراکی: در صحرای کربلا، عشق الهی به نمایشگاه گذاشته شد

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب بابیان اینکه رهبران الهی جلوه گاه عشق الهی هستند، اظهار داشت: به همین دلیل محبت به اهل بیت(ص) دارای اجرعظیمی است.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب روز یکشنبه در درس اخلاق این هفته مدرسه علمیه معصومیه قم که با حضور طلاب و اساتید برگزارشد طی سخنانی با اشاره به محبت الهی  و آفرینش، اظهار داشت: حضرت امام سجاد(ع) در روایتی می فرماید« همه موجود را خدا در طریق محبت خود برانگیخته است» و حتی خدا درقرآن به پیامبر(ص) دستور می دهد«ای پیامبر(ص) همه را به دین دعوت کن و به همه بگو، زمانی دین و خلقت هویت پیدا می کند که همه در مسیر محبت به من خدا قرار گیرند.»

 

وی با بیان اینکه عارفان، معقتدند که براساس عقل خدای متعال لازم است اطاعت و پیروی شود، افزود: براساس روایت، نکته خلقت آفرینش حضرت آدم مسئله محبت بود.

 

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه ستایش و پیروی ملائک از خدا عاشقانه نبود گفت: خدا، مخلوقی را می خواست که خالق را عاشقانه اطاعت، پیروی و ستایش کند.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه براساس سخنان اهل بیت(ع)، اساس آفرینش عشق بوده است و مهمترین خلاء جهان خلقت عشق نبود، بلکه حب به حضرت حق بود، عنوان کرد: به همین دلیل خدای متعال حضرت آدم را خلق کرد تا حب به خالق خود بورزد تا از این طریق محبوب شود، همچنانکه  حضرت رسول اکرم(ص) این گونه بود، آنچنان خدا را ستایش می کرد و عبادت می کرد تا اینکه محبوب خدای عزوجل شد.

 

وی گفت: جذبه عشق الهی آنچنان زیاد بود که حضرت رسول اکرم(ص) ساعت ها در نیمه شب به تهجد خدا مشغول بودند و این عبادت آن قدر زیاد و عاشقانه بود که آیه نازل شد درسوره طاها می فرماید، «ای رسول(ص) ما تو را مبعوث نکرده ایم که برای عبادت و هدایت این همه خودت را به زحمت افکنی.»

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه عاشقان خدا کسانی هستند که هر چه خدا بیشتر آنها را به سختی می اندازد، بیشترعاشق حضرت حق می شوند اظهارداشت: عشق و محبوب شدن به راحتی بدست نمی آید، سختی با عشق هویت پیدا می کند، افرادی تا درگرفتاری قرار می گیرند، دست ازعبادت و ستایش برمی دارند.

 

عضوخبرگان رهبری با تاکید براینکه کمال جامعه بشری براساس عشق ساخته شده گفت: اگراین عشق الهی باشد اثر آن دو چندان خواهد بود.

 

آیت الله اراکی افزود: عشق علم جدالی، مقالی و گفت وگو نیست، اظهار داشت: تنها راه رسیدن به محبوب، تحمل سختی، رنج کشیدن و صبر است.

 

وی بابیان اینکه رهبران الهی جلوه گاه عشق الهی می باشند،افزود: به همین دلیل محبت به اهل بیت(ص) دارای اجرعظیمی است.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با تاکید براینکه عنصرعشق  به ابی عبد الله(ع) ابزار اصلی جوانان درمساجد و حتی تحمل سختی برای حضور در اربعین است، گفت: در صحرای کربلا، عشق الهی به نمایشگاه گذاشته شده وآنهایی که در اربعین حضور می یابند، تجلی گاه عشق الهی می شوند که ازناحیه حضرت ابی عبد الله(ع) بر قلب ها بروز کرده است.

 

آیت الله اراکی بابیان اینکه طلاب حوزه های علمیه لازم است درس خدا ورسول(ص) را بیاموزند تا به جامعه انتقال دهند، گفت: باید  درسها مقدمه برای حبّ به حضرت حق شود و همین فرق عمده حوزه علمیه، با سایر مراکز علمی است. چون درس خواندن برای خدا زحمت و رنج دارد و هرکس نمی تواند دراین مسیر قرار گیرد که برای رسیدن به خدا رنج را تحمل کند.

0 نظر