درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 3 مهر 139714 محرم 1440Tuesday 25 September 2018
  • مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد
  • دیدار جمعی از اساتید و اندیشمندان دانشگاه های لبنان با آیت الله اراکی
  • آیت الله اراکی در جمع سادات تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان
  • نخستین گردهمایی سادات تشیع و تسنن استان سیستان و بلوچستان برگزار میگردد
  • پژوهشگاه الذریة النبویة : اولین همایش سادات دورود در روز عید غدیر برگزار شد
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کیایی نژاد: روحانیون همواره پیشگام مبارزه با باطل در کشور بوده اند
1396/08/221375

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کیایی نژاد: روحانیون همواره پیشگام مبارزه با باطل در کشور بوده اند

مشاور دبیرکل و مدیر کل حوزه ریاست مجمع جهانی تقریب گفت: روحانیون همواره پیشگام مبارزه با باطل در کشور بوده اند و شهدای روحانی نسبت به دیگر اقشار جامعه سهم بیشتری از شهدای 8 سال دفاع مقدس را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مفید کیایی نژاد مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب روز دوشنبه طی سخنانی در مراسم یادواره 14 شهید روحانی شهرستان رودسر که در مسجد ملاامیرای این شهر برگزار شد، اظهار کرد: شهدا انسان‌های وارسته‌ای بودند که مرگ سرخ را به تبعیت از سرورشان امام حسین (ع) انتخاب کردند تا ذلت را از چهره ملت پاک کنند.

 

وی با اشاره به اینکه شهدا راه صد ساله را یک شبه پیمودند، گفت: شهدا جوانان مومن و فداکاری بودند که برای دفاع از کشور و ملت در برابر متجاوزان به این آب‌وخاک قدم به میدان نبرد نهادند.

 

مشاور دبیرکل و مدیر کل حوزه ریاست مجمع جهانی تقریب، امام حسین (ع) را مظهر آزادی و آزادگی خواند و افزود: مقام شهید و شهادت بسیار بالاست و شهدا از بهترین سرمایه یعنی زندگی و جان خود گذشتند تا اسلام ناب زنده بماند.

 

وی بهترین نیکی را شرف شهادت درراه خدا دانست و بیان کرد: شهادت راه سرخی است که نصیب هرکسی نمی‌شود و در واقع شهادت مختص اولیای الهی و صد یقین است.

 

کیایی نژاد به فضایل اخلاقی شهدا به‌ویژه شهدای روحانی پرداخت و تصریح کرد: روحانیون همواره پیشگام مبارزه با باطل در کشور بوده اند و شهدای روحانی نسبت به دیگر اقشار جامعه سهم بیشتری از شهدای 8 سال دفاع مقدس را به خود اختصاص داده اند.

 

وی به نقش روحانیت در تاریخ انقلاب اشاره کرد و افزود: روحانیون در دوران قبل و بعد از انقلاب و دفاع مقدس با بصیرت و اگاهی مردم از ارزش‌های اسلامی و انقلاب دفاع و صیانت کردند.

 

مشاور دبیر کل و مدیر کل حوزه ریاست مجمع جهانی تقریب با اشاره به روحانیون متحجر نما و مقدس‌مآب که علیه انقلاب، نظام و اسلام ناب محمدی فعالیت می‌کنند، گفت: این افراد دوستداران و شیفتگان اسلام آمریکایی هستند که روحانیت و دین و معنویت را از مسیر خود، مردم و خدا دور می‌کند و مایه شادی دشمنان خدا می‌شود.

0 نظر