درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 27 مهر 13978 صفر 1440Friday 19 October 2018
  • آیت‌الله اراکی در اجلاس رهبران ادیان در قزاقستان: تروریسم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از تروریسم نظامی...
  • برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری اجلاسیه نقش احزاب و فعالان سیاسی با حضور آیت الله تقوی
  • دومین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی - یادواره شهید محمد الدوره
  • ​حدیث تقریب : حضرت زینب(س) در نظرگاه تقریب
  • برگزاری شورای سیاستگذاری اجلاسیه نقش احزاب و فعالان سیاسی با حضور آیت الله تقوی
تأکید بر مقابله با توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان در همایش همایش گفتمان وحدت چابهار
1396/10/20862

تأکید بر مقابله با توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان در همایش همایش گفتمان وحدت چابهار

امام جمعه اهل تسنن چابهار تأکید کرد: همه ما باید به وظایف خود در مقابله با دشمن که در ایجاد اختلاف و تفرقه بین ما می کوشد، عمل کنیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، "مولوی عبدالرحمن چابهاری" امام جمعه اهل تسنن چابهار صبح امروز(چهارشنبه) در همایش گفتمان وحدت در چابهار، با اشاره به آیاتی پیرامون عدالت و صلح و وحدت و نفی تفرقه و ظلم و با بیان اینکه تلاشهای زیادی از سوی دشمن برای ایجاد تفرقه بین صفوف مسلمین انجام می گیرد، گفت: ما در مقابل دشمن وظیفه داریم و باید به وظایف اخلاقی خود در این زمینه عمل کنیم.

 

وی با تأکید بر اهمیت ارزشهای اخلاقی در اسلام گفت: گناهان اخلاقی ممکن است، منجر به اختلاف و تفرقه بین مسلمانان و غیر مسلمانان منجر شود.

 

مولوی عبدالرحمن چابهاری تأکید کرد: اسلام کاملترین دین برای همه است و ما افتخار داریم که زیر سایه این دین و شریعت رسول خدا(ص) و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری هستیم.

 

وی با انتقاد از ناآرامیهای اخیر کشور گفت: کسانی که مرتکب این اغتشاشات می شوند اهدافشان مشخص است.

 

امام جمعه چابهار در پایان به آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب مذاهب خوش آمد گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

 

ما باید در مقابل دشمن دست به دست هم دهیم

 

"حجت الاسلام موسوی" امام جمعه اهل تشیع چابهار نیز در این مراسم، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، اظهار داشت: بهترین وسیله برای وحدت، شناخت در همه زمینه هاست.

 

وی ادامه داد: تمام جنگهای جهان اسلام ریشه در این دارد که بیگانگان، دشمن را خودی جلوه می دهد و ما دشمن واقعی را نشناختیم.

 

حجت الاسلام موسوی اظهار داشت: بر اساس سخنان دیروز مقام معظم رهبری،  بالاترین نیاز این است که جهان اسلام دشمنش را بشناسد؛ برنامه مثلث شوم آمریکا و اسرائیل و حامیان مالی و مجریان آن را بشناسد.

 

امام جمعه چابهار گفت: ما باید در مقابل دشمن دست به دست هم دهیم و مجهز شویم، بحمدلله ایران در زمینه همه توطئه ها دشمن را شکست داده است؛ دشمنان سالها جنگهای نیابتی و تجزیه منطقه را طراحی کردند اما شکست خوردند.

 

وی در بخشی از سخنان خود تأکید کرد:باید به نعمت وحدت چنگ بزنیم تا به سعادت برسیم و جنگهای نابخردانه را ریشه کن کنیم.

 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری گفت: خداوند رهبری فوق العاده به ما عنایت کرده است که سخنانش آرامشی به کشور عنایت کرد؛ رهبر معظم انقلاب می فرمایند مطمئنم اسلام همه توطئه ها را پشت سر خواهد گذاشت؛ ایشان آنچه قرآن می گوید را با همه وجودش درک کرد.

 

امام جمعه چابهار اظهار داشت: ما به عنوان گویندگان کلمه لا اله الا الله و محمد رسول الله، باید بر این  گفته استوار  و به آن معتقد باشیم و بدانیم امروز با اینکه دشمن هر روز برنامه ریزی جدید علیه ما می کند، اما با وحدت می توانیم در برابر آن پیروز باشیم.

 

وی با اشاره به حوادث اخیر و ناآرامیهای کشورمان، از حامیان این ناآرامیها انتقاد کرد و از مسؤولین خواست تولید و اشتغال را جدی بگیرید و از سرمایه گذاری داخلی حمایت کنند.

0 نظر