درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 13974 ذی‌الحجه 1439Thursday 16 August 2018
  • جلسه شورای راهبردی جهانی سادات به همت معاونت اجتماعی مجمع جهانی تقریب برگزار شد
  • فراخوان مقاله سي ودومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي
  • نشست هم اندیشی آیت الله اراکی با  اعضای فراکسیون وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی مجلس شورای اسلامی
  • مصاحبه با آقای دکتر موسوی جرف مدیر کل امور مجلس  مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
  • بیانیه محکومیت حمله تروریستی  به مسجد امام زمان(عج) در ولایت «پکتیا» در افغانستان
آیت الله اراکی: هر ملتی که بخواهد با دشمن به دنبال نقطه مشترک باشد حقیقتا شکست می خورد/ قوه قضائیه ایران پاک ترین قوه قضائیه جهان معاصر است
1396/11/21881

آیت الله اراکی: هر ملتی که بخواهد با دشمن به دنبال نقطه مشترک باشد حقیقتا شکست می خورد/ قوه قضائیه ایران پاک ترین قوه قضائیه جهان معاصر است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه شیطان نماد دشمنی است، گفت: هر ملتی که بخواهد با دشمن به دنبال نقطه مشترک باشد حقیقتا شکست می خورد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب روز شنبه طی سخنانی در جمع مسئولان، قضات و کارکنان دادگستری کل استان مرکزی، ضمن تبریک دهه مبارک فجر با اشاره به آیه شریفه «إِنَّ الشَّيْطانَ لَكُمْ عَدُوٌّ فَاتَّخِذُوهُ عَدُوًّا إِنَّما يَدْعُوا حِزْبَهُ لِيَكُونُوا مِنْ أَصْحابِ السَّعِير»( شیطان سخت شما را دشمن است شما هم او را دشمن دارید، او حزب و سپاهش را فرا می‌خواند تا همه (مانند او) اهل دوزخ باشند.)، اظهار داشت: شیطان حزب دارد و هر زمان بخواهد این حزب را فرامی خواند و به سوی بدترین مقصد که همان دوزخ است، می برد.

 

وی با بیان اینکه وظیفه ما این است که دشمن را بشناسیم تا بتوانیم به دشمنی او پاسخ مناسب بدهیم، اظهار داشت: یکی از خطرناک ترین توطئه هایی که ممکن است بر هر ملتی روا شود این است که آن امت را از دشمن غافل کنند یا اینکه از دشمنی با دشمن بازدارند.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: اینکه ما دشمن داشته باشیم و آنرا نشناسیم خطر بزرگی است. همچنین اینکه دشمن را بشناسیم و به تناسب بزرگی اش با آن برخورد نکنیم باز هم خطرناک است.

 

آیت الله اراکی اظهار داشت: اینکه قرآن کریم شیطان را نماد دشمنی قرار داده است به این دلیل است که بین ما و شیطان هیچ نقطه اشتراکی وجود ندارد .

 

وی با بیان اینکه شیطان نماد دشمنی است، گفت: هر ملتی که بخواهد با دشمن به دنبال نقطه مشترک باشد حقیقتا شکست می خورد. زیرا شیطان همه موجودیت ما را هدف قرار داده است.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب  با اشاره به برخی آیات قرآن پیرامون دشمن شناسی، اظهار داشت: اگر کسی بخواهد دشمن را ولی خود قرار دهد یا اینکه با دشمن به عنوان دفع کننده ضرر خود همکاری کند این بدترین دشمنی است که بشر با خودش انجام می دهد.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه شیطان ذریه دارد و تولید مثل می کند، اظهار داشت: اینکه امام راحل فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است این یک تبلیغ سیاسی نبود بلکه حقیقتا آمریکا شیطان بزرگ است؛ چون از ذریه شیطان است.

 

آیت الله اراکی در ادامه با بیان اینکه پایه قوه قضائیه ما عدل است، اظهار داشت: یکی از افتخارات قوه قضائیه ما این است که قوه قضائیه عدل است.

 

وی با بیان اینکه کار قوه قضائیه دور نگه داشتن دست شیطان از سرنوشت جامعه است، اظهار داشت: دشمنی با دشمنان عدل مقدس ترین کاری است که در جامعه بشری انجام می شود و قضات ما با دشمنان عدل می جنگند.  

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینکه خدای متعال نخستین مدافع عدل در جهان هستی است، اظهار داشت: بنابراین قضاوت یک پُست مخصوص خداست.

 

وی با بیان اینکه قضاوت یعنی حق را از باطل تمییز دادن، اظهار داشت: فقیه حق را از باطل در صحنه تئوری مشخص می کند یعنی فقیه به نوعی داور است که معین می کند رفتار حق و ناحق کدام است اما آنچه قاضی انجام می دهد این است که در صحنه اجرا وارد عمل می شود و حق را از باطل در صحنه عمل تشخیص می هد.

 

آیت الله اراکی  با تأکید بر اینکه قوه قضائیه ایران پاک ترین قوه قضائیه جهان معاصر است، افزود: در کشور ما رسانه ها حق قوه قضائیه را به خوبی ادا نمی کنند. یکی از دستآورد های انقلاب اسلامی این است که ما قوه قضائیه پاک داریم.

 

0 نظر