درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 13974 ذی‌الحجه 1439Thursday 16 August 2018
  • جلسه شورای راهبردی جهانی سادات به همت معاونت اجتماعی مجمع جهانی تقریب برگزار شد
  • فراخوان مقاله سي ودومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي
  • نشست هم اندیشی آیت الله اراکی با  اعضای فراکسیون وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی مجلس شورای اسلامی
  • مصاحبه با آقای دکتر موسوی جرف مدیر کل امور مجلس  مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
  • بیانیه محکومیت حمله تروریستی  به مسجد امام زمان(عج) در ولایت «پکتیا» در افغانستان
آیت الله اراکی در مسجد شمس اراک: الان بزرگترین خطری که جامعه بشر را تهدید می کند خطر آمریکا است/ همه فسادها، مشکلات و ظلم ها در جامعه بشری ناشی از اجرا نشدن فرمان خدا است
1396/11/21950

آیت الله اراکی در مسجد شمس اراک: الان بزرگترین خطری که جامعه بشر را تهدید می کند خطر آمریکا است/ همه فسادها، مشکلات و ظلم ها در جامعه بشری ناشی از اجرا نشدن فرمان خدا است

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به دشمنی آمریکا و سردمداران آن با جامعه بشری، تأکید کرد: الان بزرگترین خطری که جامعه بشر را تهدید می کند خطر آمریکا است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب شامگاه شنبه طی سخنانی در جمع نمازگراران مسجد شمس اراک، با اشاره به آیه شریفه«قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ»((اى پيامبر!) بگو: اگر خداوند را دوست مى‌داريد، پس مرا پيروى كنيد، تا خدا نيز شما را دوست بدارد)، اظهار داشت: این مقوله عشق متقابل الهی بزرگترین حقیقت جهان آفرینش است که خداوند متعال به یک مخلوق خودش عشق بورزد و بگوید تو را دوست دارم.

 

وی با بیان اینکه خلافت آغازش از خلافت رسول اکرم(ص) است، اظهار داشت: به نظر ما خلافت کبری از آن رسول اکرم(ص) است و انبیای پیش از پیامبر اکرم(ص)، نمایندگان قبل از او و ائمه اطهار(ع) نیز ادامه دهنده خلافت، بعد از او هستند.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب افزود: خدای متعال از همه انبیای پیش از پیامبر میثاق گرفته است که وقتی رسول اکرم(ص) آمد به او ایمان آورید. حضرت موسی(ع)، حضرت عیسی(ع) و همه انبیاء جزء مؤمنین پیامبرند.

 

وی با اشاره به برخی روایات پیرامون ولایت امیرالمومنین(ع)، اظهار داشت: دلیل دشمنی ها با انقلاب اسلامی این است که انقلاب اسلامی می خواست ولایت علی(ع) را پیاده کند و این آرزوی همه انسان های بیدار در کره زمین است.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه ولایت علی یعنی ولایت خدای متعال، افزود: توحید حقیقی بدون ولایت علی قابل تحقق نیست و این چیزی بود که شهدای ما دنبال آن بودند.

 

آیت الله اراکی اظهار داشت: همه فسادها، مشکلات، ظلم ها و تبعیض ها یک ریشه بیشتر ندارد و آن این است که فرمان خدا در جامعه بشری جاری نشده و یا نگذاشته اند که جاری شود.

 

وی گفت: کسی باید در رأس نظام سیاسی کشور باشد که فرمان الهی را بشناسد و در اجرای فرمان الهی شجاع و دانا باشد و فقیه عادل یعنی کارآشنای فرمان خدا.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه فقه یعنی علم فرمان خدا، اظهار داشت: همه علوم دیگر در سایه این علم می تواند جامعه بشر را به سعادت برساند اگر این علم را از سایر علوم حذف کنند سرانجام آن علوم، نابودی بشر خواهد بود.

 

آیت الله اراکی تأکید کرد: الان بزرگترین خطری که جامعه بشر را تهدید می کند خطر آمریکا است. امروز در دنیا یک نگرانی گسترده در حال تحقق است که آن نگرانی از خطرات ناشی از آمریکا و سردمداران آن است.

 

وی با بیان اینکه راز اصلی انقلاب ما این است که فرمان خدا باید اجرا شود، افزود: اسلام آمد، قرآن آمد و امام آمد که بگوید فرمان خدا در کشور جاری شود و فرمان خدا نیز یک کانال بیشتر ندارد و آن فرمانبرداری از کسی که از سوی خدا برای فرمانروایی بشر فرستاده شده است.

 

 

0 نظر