درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 3 مهر 139714 محرم 1440Tuesday 25 September 2018
  • مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد
  • دیدار جمعی از اساتید و اندیشمندان دانشگاه های لبنان با آیت الله اراکی
  • آیت الله اراکی در جمع سادات تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان
  • نخستین گردهمایی سادات تشیع و تسنن استان سیستان و بلوچستان برگزار میگردد
  • پژوهشگاه الذریة النبویة : اولین همایش سادات دورود در روز عید غدیر برگزار شد
بیانیه مجمع جهانی تقریب در پی کشتار غیرنظامیان در منطقه میرزاولنگ افغانستان
1396/05/241536

بیانیه مجمع جهانی تقریب در پی کشتار غیرنظامیان در منطقه میرزاولنگ افغانستان

 مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی حادثه تروریستی در منطقه میرزاولنگ در ایالت سرپل افغانستان که منجر به شهادت دهها تن از افراد غیر نظامی گردید، بیانیه ای منتشر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ [حج/ ۳۸]

خداوند از كساني كه ايمان آورده ‏اند دفاع مي‏كند، خداوند هيچ خيانتكار كفران كننده ‏اي را دوست ندارد.

باز هم دست پلید استکبار جهانی از آستین دست نشانده های مزدور از خدا بی خبر به در آمد و حادثه  فاجعه بار و غم انگیز دیگری در استان میرزاولنگ از ولایت سرپل افغانستان رقم زد. اتفاق دردناکی که روح و جان هر انسان آزاده ای را جریحه دار و چهره کریه مخالفان وحدت امت اسلام را هویدا کرد.

آنهایی که با مسلح کردن و ارسال تسلیحات به تروریست ها، باعث به خاک و خون کشیدن مردم و اقشار بی گناه جامعه مسلمین شدند، در این حادثه شریک هستند.

حافظه تاریخ مملو است از این دست اتفاقات که از صدر اسلام تاکنون، خون های پاک هزاران انسان بی گناه، به ناحق بر زمین ریخته شده و دردی عظیم و زخمی عمیق بر دل و جان بشریت نهاده است.

کشتن مردان و به اسارت بردن نوامیس آنها، نشان از هویت واقعی گروههای تکفیری و استیصال و عجز تروریست ها در مواجهه با جبهه مقاومت دارد و صفوف مسلمین را منظم تر و در راه مبارزه با این عناصر بیش از پیش منسجم تر خواهد نمود. 

این اتفاق، در برهه ای به وقوع پیوست که مدعیان حقوق بشر و سردمداران دفاع از کرامت انسانی، در سکوت مطلق، این فاجعه تأسف بار را به نظاره نشستند.  

 مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ضمن محکوم نمودن این حادثه که لکه ننگی بر دامن بشریت به حساب می آید و عرض تسلیت و هم دردی با خانواده های قربانیان، ابراز انزجار خود را از عناصر خود فروخته و تروریست های مزدور، اعلام و بر همدلی و انسجام جامعه مسلمین تأکید می نماید.

از تمامی علما، نخبگان و بزرگان اهل سنت و شیعه انتظار می رود که به وظیفه مسلمانی خود عمل نموده و از هر طریق و با هر وسیله، نسبت به آگاهی بخشی و شناساندن چهره کریه گروه های تکفیری اقدام نمایند.

ان شاءالله به فضل و یاری خداوند متعال، شاهد آرامش و ثبات در تمامی بلاد مسلمین و رفع این فتنه از بین جامعه مسلمین باشیم.

 

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُون