درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 3 مهر 139714 محرم 1440Tuesday 25 September 2018
  • مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد
  • دیدار جمعی از اساتید و اندیشمندان دانشگاه های لبنان با آیت الله اراکی
  • آیت الله اراکی در جمع سادات تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان
  • نخستین گردهمایی سادات تشیع و تسنن استان سیستان و بلوچستان برگزار میگردد
  • پژوهشگاه الذریة النبویة : اولین همایش سادات دورود در روز عید غدیر برگزار شد
​بیانیه دفتر آیت الله اراکی در پی دروغ پردازی های رسانه های حامی تشیع انگلیسی
1397/01/19597

​بیانیه دفتر آیت الله اراکی در پی دروغ پردازی های رسانه های حامی تشیع انگلیسی

در پی دروغ پردازی‌های وسیع رسانه‌ای جریان مزدور تفرقه‌برانگیز تشیع انگلیسی، دفتر آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، متن بیانیه دفتر آیت الله "محسن اراکی" به شرح زیر است:

 

در روزهای گذشته یکی از شبکه های تلویزیونی فتنه انگیر که مدتی است آتش تفرقه و اختلاف را میان صفوف ملت های مسلمان برافروخته است، دست به توطئه حقارت آمیزی زده است و تلاش می کند مواضع ثابت و صریح آیت الله محسن اراکی در مورد مراسم عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) را تحریف کند و این مواضع را به شکل عکس جلوه دهد تا شاید از طریق رویاهای بیمارگونه اش بتواند امت اصیل اسلامی و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) را علیه امام حسین (ع) و اهداف بزرگ انقلابی ایشان تحریک کند.

 

در همین راستا، این شبکه تفرقه انگیز به صورت گسترده علیه آیت الله اراکی دست به اقداماتی زده و بیاناتی به شرح زیر به ایشان نسبت داده است: «هر هیأت عزاداری حسینی که قمه زنی انجام می دهد، از سوی انگلیس حمایت مالی می شود و با این کشور رابطه دارد.»

 

این درحالی است که این خبر کذب محض بوده و از اساس نادرست است، چرا که آیت الله اراکی به هیچ عنوان چنین سخنانی را بیان نکرده است.

 

همانطور که از تمام مواضع آیت الله اراکی و تصریحات ایشان روشن است، این شبکه تلویزیونی نمونه ای از یک جریان رسوا شده است که از سالیان گذشته به فتنه انگیزی و ایجاد تفرقه میان جوامع اسلامی مشغول است و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی جهانی که دست به ایجاد تفرقه میان صفوف مسلمین به ویژه پیروان اهل بیت(ع) می زنند ارتباط دارد.

 

خداوند امت ما را از شر دشمنان حفظ کند و ما را بر آنان پیروز گرداند و در فرج حضرت صاحب الامر(عج) تعجیل فرماید و ما را از بهترین یاران و پیروان ایشان قرار دهد.

 

دفتر آیت الله محسن اراکی

شهر مقدس قم - 19 رجب المرجب 1439 هـ. ق