درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 3 مهر 139714 محرم 1440Tuesday 25 September 2018
  • مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد
  • دیدار جمعی از اساتید و اندیشمندان دانشگاه های لبنان با آیت الله اراکی
  • آیت الله اراکی در جمع سادات تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان
  • نخستین گردهمایی سادات تشیع و تسنن استان سیستان و بلوچستان برگزار میگردد
  • پژوهشگاه الذریة النبویة : اولین همایش سادات دورود در روز عید غدیر برگزار شد
پیام دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت ترور شهید صالح الصماد
1397/02/07540

پیام دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت ترور شهید صالح الصماد

در پی به شهادت رسیدن رئیس شورای عالی سیاسی یمن توسط مزدوران جنایتکار سعودی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور پیامی این حرکت مذبوحانه را شدیدا محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، متن پیام آیت الله "محسن اراکی" به شرح زیر است:

 

«و ما نَقَموا منهم الّا أن یؤمنوا بالله العزیزِ الحمید»

سلام بر ملت پایدار و صبور یمن

سلام بر رهبری حکیمانه و مثال زدنی انصار الله و رهبر مجاهد این جنبش، عبدالملک الحوثی

«سلامٌ علیکم بما صَبَرتُم فَنِعمَ عُقبی الدّار»

 

شهادت "صالح الصماد" رئیس شورای عالی سیاسی یمن، در سراسر امت اسلامی لرزه ای انداخت که آزادگان جهان را در اندیشه تلاش بیشتر برای دفاع از ملت مؤمن، مجاهد و صبور یمن فرو برد.

سه سال از جنگ نابرابر علیه ملت یمن به رهبری آمریکا و اجرای عربستان سعودی می گذرد و دنیا شاهد شدیدترین فاجعه انسانی است. عوامل جنایتکار منطقه ای، صهیونیستی و آمریکایی برای تحقیر ملت یمن و سلطه بر آنها گرد هم آمدند تا از طریق تحقیر این ملت، تمام جهان را تحقیر کنند در حالی که امت اسلامی هیچگاه تسلیم آنها نشد.

تجاوز آمریکایی - صهیونیستی- سعودی با وجود تخریب و کشتاری که در یمن به راه انداخت، نتوانست در شکستن عزم ملت یمن موفقیتی حاصل کند، اما تا حدودی موفق شدند موجب به وجود آمدن گروه هایی شوند که این تجاوز را محکوم کرده و به دفاع از ملتی اصیل و مسلمان که در معرض یکی از شنیع ترین قتل عام های تاریخ قرار دارند، برخیزند.

محافل سیاسی و علمی جهان نشست هایی برگزار می کنند و شعارهایی در لزوم "حل اختلافات از طریق گفتگو" سر می دهند، اما چرا یمن شامل این دعوت نمی شود و به چه دلیل قدرت های منطقه ای و جهانی متجاوزان را بر سر میز مذاکره نمی کشانند؟!

شهادت صالح الصماد، رئیس شورای عالی سیاسی یمن، بار دیگر واقعیت تجاوز به یمن و مشارکت آمریکا و صهیونیسم در این تجاوز را فاش کرد و نشان داد که عربستان سعودی و هم پیمانانش، چیزی جز ابزاری برای اجرای خواست رؤسای خود نیستند.

ما از همه آزادگان جهان، علما و سیاستمدارانی که پول های غارت شده نفت آنها را آلوده نکرده است، می خواهیم که به یاری ملت یمن در برابر این تجاوز جنایتکارانه بشتابند و در جبهه دفاع از عزت اعراب و مسلمانان صف آرایی کنند.

 

«من کان یُرید العزّةَ فللّه العزّةُ جمیعاً»

 

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی